Radim Hýbl ( Štítná nad Vláří )

ŠTÍTNÁ NAD VLÁŘÍ – Mladý biker Radim Hýbl ze Štítné nad Vláří zajel v závodě Slovenského poháru skvělý výsledek.

Radim Hýbl si na fyzicky náročné trati v Dohňanech, na které se v roce 2011 konalo ME v cross country, dojel pro 3. místo v kategorii kadetů a nestačil pouze na dva nejlepší Slovenské soupeře. Stejně si vedl i na dalším SP ve Smolenici, kde zvítězil v cross country, ale s trestnými body z technické sekce skončil třetí.

Letošní premiérová sezóna v týmu VRV, s kterým absolvuje kompletní program Českého poháru se pro něj vyvíjí nad očekávání. Po úvodních závodech v Praze a v Teplicích, kde se umístil shodně na 22. místě, přišlo zlepšení v Kutné Hoře – 17. místo a hlavně 15. pozice z posledního závodu v Brně a minimální odstup od elitní desítky dává předpoklad, že by se mu to mohlo podařit ve zbývajících závodech v Peci pod Sněžkou a při mistrovství ČR v Bedřichově.
S ohledem na startovní pole kolem 60 závodníků, neznalosti tratí a závodění s vrstevníky, kteří mnohdy absolvují třetí nebo čtvrtou sezónu, jde o skvělé výsledky. Zastínil i týmové kolegy, z nichž někteří se pyšní tituly mistra ČR v žákovských kategoriích. Už se těší, že nabité zkušenosti z letošního roku zúročí příští sezónu v kategorii juniorů.